16 Mayıs 2018 Çarşamba ... Gaziantep'te günün içinden haberler

Gaziantep'te 16 Mayıs Çarşamba günü meydana gelen önemli haberleri sizler için editörlerimiz seçti ve kısa kısa tek bir sayfada topladı... İşte Gaziantep'te günün gelişen haberleri

Haber albümü için resme tıklayın

Avrupa Şampiyon Kulüpler Açık Alan Hokey Şampiyonası'na katılmak üzere yarın sabah saatlerinde Avrupa’ya gidecek olan Gaziantep Polisgücü Kadın ve Erkek Hokey Takımı Sporcu ve teknik heyetinden, Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ve sporcularına büyük destek geldi.

GSO-ILO İşbirliğinde meslek edindirme eğitimleri başlıyor

Gaziantep Sanayi Odası, 2017 yılında Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile gerçekleştirdiği ve 150 kişinin eğitim alarak istihdama kazandırdığı Meslek Edindirme ve Geliştirme Projesi kapsamında yeni bir projeye daha imza atıyor.
Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde yapılacak (GSO-MEM) eğitimlerle, Gaziantep ekonomisinin ihtiyaç duyduğu alanlarda meslek edindirme ve meslek geliştirme eğitimleri düzenlenerek yaklaşık 800 kursiyere daha eğitim ve iş imkanı sağlanacak. ILO ile birlikte hayata geçirilen proje çerçevesinde, Gaziantep ekonomisinin ihtiyaç duyduğu öncelikli sektörlerden talep edilen 11 konu başlığında milli eğitim sertifikalı meslek edindirme kursu düzenlenecek. Bunun yanı sıra firmaların kapasitelerini geliştirmeye yönelik kalite, dış ticaret, entegre yönetim sistemleri, markalaşma, iş sağlığı-güvenliği ve yatırımlarda devlet destekleri konularında eğitimler verilecek. Meslek edindirme kursları, meslek sahibi olmak ve iş bulmak isteyen vatandaşlarımızın yanı sıra geçici koruma altındaki Suriyelilere de açık olup, Suriyeli kursiyerlere meslek kursları öncesi hızlandırılmış Türkçe eğitimi de verilecek. Tüm kursiyerler meslek eğitimleri öncesinde, iş sağlığı güvenliği, temel yaşam becerileri, meslek etiği, beden dili- iletişim becerileri, iş bulma yöntemleri ve çalışma mevzuatı konularında temel eğitime tabi tutulacak. Eğitimlere katılan kursiyerlere, 2.Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan GSO-MEM’e gidiş-dönüş servis imkanı, öğle yemeği, ferdi kaza sigortası, iş önlüğü, kreş hizmeti ve eğitim ücreti sağlanacak. Kurs bitiminde kursiyerleri istihdam etmek isteyen firmalara çalışma izni ve üç ay boyunca sigorta işveren hissesi proje kapsamında karşılanarak destek olunacak. Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgiler ve kurs başvuruları GSO-MEM’in,“www.gsomem.com.tr” internet sitesinden yapılabilecek.

Fabrika Voleybol Gaziantep’te

Türkiye’de 6-12 yaş arasındaki çocukları voleybol ile tanıştırmayı ve ülkemizdeki lisanslı sporcu sayısını artırmayı hedefleyen Fabrika Voleybol yeni okulunu Gaziantep’te açıyor. Gaziantep'teki yeni okulun açılışı 20 Mayıs 2018 Pazar günü Deva Okulları Spor Salonunda yapılacak.

GAİB Koordinatör Başkanı Kileci oldu

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanlığına, Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Ham maddeleri İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fikret Kileci seçildi.


GAİB hizmet binasında koordinatör başkanı seçmek için bir araya gelen 4 birlik başkanı, yeni başkan olarak Ahmet Fikret Kileci’yi belirledi. Kileci, yaptığı açıklamada, bu büyük ihracat ailesini temsil edecek olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Türkiye’nin ihracatına önemli katkı sunan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinin bugüne kadar önemli hizmetlere imza atığını ifade eden Kileci, aldığı bayrağı daha da yukarılara taşımak için çalışacağını dile getirdi. Üstlendiği görevin zorluğunun farkında olduğunu söyleyen Kileci, “Bu ailenin mutluluğunu daim kılmak, başarılarına başarı katmak için daha çok çalışacak daha çok üretecek daha çok ihracat yapacağız. Daha çok çalışıp daha çok üretirken de akıllı yatırımlara ağırlık vereceğiz. Türkiye’nin ihracat liginde zirvelere çıkabilmesi için muhakkak yenilenmeliyiz. İnsana yatırımın çok önemli olduğunun farkındayız ve insanı merkez alarak, İnovasyon, Ar-Ge ve tasarıma daha çok ağırlık verecek, bu sayede ihracatta katma değerli ürünlerin payını artırmış olacağız" ifadelerini kullandı.

GKV İlkokulu 2018 mezunlarına kep töreni

Kuruluşunun 54.yıl dönümünü kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 2018 ilkokul mezunlarını düzenlenen muhteşem bir kep töreniyle uğurladı.


GKV Özel İlkokul öğrencilerinin piyano dinletisi eşliğinde açılışı gerçekleştirilen GKV Özel Ortaokul 5.6. ve 7. sınıf öğrencilerinin özel karma resim sergisi ile GKV Özel Liseleri Dans Kulübü öğrencilerinin gösterileri kep törenine damgasını vurdu. Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen törene Gaziantep Vali Yardımcısı Hüseyin Yilmaz, GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyesi Esin İncioğlu’nun yanı sıra GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan, Liseler Müdürü İsmet Tiryaki, Ortaokul Müdürü Nadir Gürsel, İlkokul Müdürü Mustafa Şenel ile Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut ve çok sayıda davetli katıldı. GKV Özel Liseleri öğrencileri tarafından gerçekleştirilen ve bir çok ülkenin danslarının sahnelendiği gösterinin ardından mezun olacak öğrenci ve sınıflar öğretmenlerinin rehberliğinde sahnedeki yerlerini aldı.

SANKO okullarında bir ilk daha gerçekleşti

SANKO Okulları SANKO Model United Nations (SANKO Model Birleşmiş Milletler) “SANMUN’18”i düzenleyerek Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bir ilki gerçekleştirdi.


SANKO Okulları Yabancı Diller Direktörü Sultan Ulu’nun önderliğinde, lise öğrencileri Gülfem Adıyaman, Burak Barlas, Murat Altındağ, Etka Vermez ve Umut Serindağ’ın komite başkanları olarak görev aldığı konferansta çok sayıda lise öğrencisi organizasyonun eksiksiz gerçekleşmesini sağlamak için katkı sundu. Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Denizli, Elazığ, Mersin, İskenderun ve Kayseri’den 25 okuldan 150 öğrenci, SANKO Liselerinden ise 100 öğrencinin delege olarak katıldığı konferans, SANKO Okullarında gerçekleştirildi. Konferansın açılış konuşmasını yapan SANKO Liseleri Müdürü Uğur Topuz, diksiyon, hitabet, tartışma teknikleri, temel mantık yürütme yöntemleri, sorun çözme, uzlaşma, ikna yöntemleri, empati, etik ve düzeyli tartışma, ana dil yetkinliğinde temellenen İngilizcenin düzgün kullanımı gibi kazanımlarla, öğrencilerin sosyal yaşamlarına katkıda bulunmayı amaçlayan, entelektüel öğrenci etkinliği niteliği taşıyan SANMUN’a katılımlarından dolayı tüm delegelere teşekkür etti.
Yabancı Diller Direktörü Sultan Ulu ise organizasyonun iyi bir dünya vatandaşı ve geleceğin barış elçileri olabilmeleri için gerekli tüm bilgi, beceri ve değerleri kapsadığını söyledi.

GTB başkanlarına TOBB’da önemli görev

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) 74. Genel Kurulunda, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, TOBB Genel İdare Kurulu Üyeliğine (GİK), Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ise Ticaret Borsaları Konseyi üyeliğine seçildi.


TOBB 74. Genel Kurulu TOBB Ekonomi Teknoloji Üniversitesinde, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 365 Oda ve Borsanın delegelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildiği 74. Genel Kurulda, GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, TOBB Genel İdare Kurulu Üyeliğine, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı ise Ticaret Borsaları Konseyi üyeliğine seçildi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu göreve tekrar seçilmesinden dolayı kutlayan ve başarı temennisinde bulunan GTB Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, yeni dönemin TOBB camiası ve Türkiye adına hayırlı uğurlu olmasını diledi. Geniş katılımlı ve son derece güzel ortamda gerçekleşen bir genel kurulu geride bıraktıklarını kaydeden Tiryakioğlu, TOBB’un yeni döneminde üstlendikleri görev çerçevesinde Gaziantep ve ülke ekonomisine katkı sunacak çalışmalar için çaba harcayacaklarını ifade etti.

Kahramanmaraş Menekşe Anaokulu öğrencileri Gaziantep’te

Sanko Holding, Kahramanmaraş Menekşe Anaokulu Laleler Sınıfı öğrencilerini anneleriyle birlikte Gaziantep’te ağırladı.
Öğretmenler Zeliha Yıldırım, Halime Yılmaz, Şükran Boyraz, Yurdanur Göksu, Elif Güngör ve Selma Baltacı, 30 öğrenci, öğrencilerin anneleri ve kardeşleriyle birlikte 85 kişiden oluşan konuklar, Kahramanmaraş’a gönderilen iki otobüsle Gaziantep’e getirildi. Konukların talebi üzerine binası SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu tarafından armağan edilen Atatürk Anı Evi’nin yanı sıra Oyuncak Müzesi, Bilim Merkezi ve Hayvanat Bahçesi gezdirildi.

Menekşe Anaokulu Laleler Sınıfı Öğretmeni Zeliha Yıldırım, her şeyin “bir umut” diyerek SANKO Holding’e e posta göndermesiyle başladığını söyledi. SANKO’dan iletilen olumlu yanıt sonrası gerçekleştirdikleri program kapsamında Gaziantep’te öğrenciler ve ailelerinin Oyuncak Müzesi, Atatürk Anı Evi, Bilim Merkezi ve Hayvanat Bahçesini gezmelerinin sağlandığını anımsatan Yıldırım, SANKO Holding Yönetim Kurulu ve çalışanlarına teşekkürlerini sundu. "Hayatta bazı şeyler vardır, kimileri için sıradan basit belki anlamsız ama kimilerinin en büyük hayali belki uykusunda gördüğü en güzel düşü” diyen Yıldırım, şöyle devam etti:
"Kalbi güzel minik yavrularımında şimdiye kadar gerçekleştiremedikleri belkidegerçekleştiremeyecekleri hayalleri vardı. Rabbim SANKOHolding bünyesinde hizmet veren kalbi güzel insanlarla karşılaştırana kadar. Bir şehirden bir şehre araç gönderip ulaşımımızı sağlayıp Gaziantep’te bizleri sıcak bir ev sahibi edasıyla karşılayarak Oyuncak Müzesi, Atatürk Anı Evi, Bilim Merkezi ve Hayvanat Bahçesin gezilerimizi organize etmekle kalmayıp, minik yavrularım ve annelerini yemekte ağırlayarak hayallerinin ötesinde bir gün geçirmelerini, hayatlarında çok mutlu oldukları bir anı kalmasını sağladılar. Kahramanmaraş’a dönüş yolundayız ama inanın talebimizin kabul göreceğini ve böylesine bir programla ağırlanacağımızı düşünemezdik. Emeği geçentüm herkese çok teşekkür ederiz.Rabbim böyle iyi yürekli insanların sayısını arttırsın."

Patlayan borudan akan su caddeyi gölete çevirdi

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde alt yapı çalışmalarında iş makinesi ana su borusunu patlattı. Boşa akan tonlarca su caddeyi gölete çevirdi.
İslahiye de yaklaşık 2 yıldır devam eden alt yapı çalışmalarında Garnizon Caddesi üzerinde kazı yapan iş makinesi, ana su borusunu patlattı. Tonlarca su bir anda caddeye akmaya başladı. Akan su caddeyi ve yolu gölete çevirdi.


Cadde esnaflarından Veteriner Yusuf Yıldızgil, çalışmalarla vatandaşların mağdur edildiğini belirterek, "Bu çalışmalar rast gele yapılıyor. Yaklaşık 2 yıldır bu çalışmalar sürüyor. Bu çalışmalar bizi memnun ediyor, vatandaş olarak sahip çıkıyoruz. Ama çok uzun sürdü, bizler de mağdur oluyoruz. Yapılan yanlış uygulamalarla hep olan bize oluyor. Patlayan so borusu nedeniyle tonlarca su heba oldu" dedi.

Büyükşehir Belediyesi gençlere dokunmayı başardı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü “Her Zaman Birlikte" projesi tamamlandı. 6 ay önce başlayan proje kapsamında, 8 okuldan bin 200 öğrenciye ulaşıldı.


Toplam 28 etkinliğin düzenlendiği projeyle, Hatay, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’ya gezi gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’yı ziyaret etme fırsatı bulan öğrenciler, devletin üst düzey yöneticilerinin ulaşılabilir olduğunu görme fırsatını yakaladı. Başkan Şahin yönetiminde, sosyal belediyecilik anlayışıyla insan merkezli hizmet üreten Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik projelerle adından söz ettirmeyi başardı. Bu doğrultuda “Her Zaman Birlikte" adlı projeyle kenar semtlerde yaşayan öğrencilere dokunmayı başaran Büyükşehir, her türlü tehlikelere açık olan gençleri sahiplendi. Toplumda sürdürülebilir barış ortamını sağlamak, vatandaş devlet iletişimini güçlendirmek, gençlere devlet olgusunun önemini vurgulamak ve devleti sevdirmek amacıyla hazırlanan “Her Zaman Birlikte" projesine dahil olan öğrenciler, hayatının en renkli 6 ayını geçirdi. Etkinliklerin son gününde Şehit Şahin Lisesi öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezinde ağırlandı. Merkezde, duvara tırmanma, dengede kalma, top kapma parkurlarında özgüven aşılanan öğrenciler, gönüllerince eğlendi, unutulmaz bir gün yaşadı. Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesince yürütülen projenin hayatlarında önemli bir iz bıraktığını belirterek, “Çok güzel bir etkinlik oldu. Yaşamımız boyunca unutamayacağımız bir etkinliğe katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlk kez duvara tırmanmanın heyecanını yaşadık. Doğal ortamda yapılan etkinliklerle özgüven eksikliğini üzerimizden attık. Bizimle yakından ilgilenen, Büyükşehir Belediyesi, Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine çok teşekkür ediyoruz, elleri hep üzerimizdeydi. Bu tür projelerin devam etmesini istiyoruz. Çok eğlendik, bugüne kadar görmediğimiz yerleri gördük. Bu etkinlikle devlet adamlarının aslında uzakta olmadığını öğrendik, istediğimiz zaman ulaşabilir olduklarını gördük” ifadelerini kullandı.

Dülük'te Lale Devri'nin ödülleri sahiplerini buldu

Şehitkamil Belediyesi ve GİFSAD işbirliğiyle düzenlenen “Dülük’te Lale Devri” konulu 3. Ulusal Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, ödül almaya hak kazananları tebrik etti.
Şehitkamil Belediyesi ve GİFSAD işbirliğiyle düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserlerin sergilendiği ödül töreni, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezinde yapıldı. Programa: Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, GİFSAD Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Yegül, dereceye giren yarışmacılar ile çok sayıda davetli katıldı.


Programın açılış konuşmasını yapan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Şehitkamil Belediyesi olarak üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz ‘Dülük’te Lale Devri’ fotoğraf yarışmasının bugün hem sergi açılışında hem de ödül töreninde birlikteyiz. Öncelikle Dülük Tabiat Parkının bu noktaya gelmesinde emeği geçen ekip arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Ekibimiz, gerçekten orada farklı bir konsept oluşturmaya gayret gösterdi. Dülük’te yapılan bu lale organizasyonu da İstanbul Emirgandaki lale meramımızdan meydana geldi. Benim de daha önce İstanbul’a gidip laleleri izlediğim dönemler olmuştu. Gaziantep’te neden olmasın düşüncesiyle başlattık. Günden güne de bunu geliştiriyoruz. Tabi bunu yaparken de en azından, fotoğraflama sanatıyla birlikte bunları bir katalog çalışması haline getirip geçmişten ileriye doğru da bir envanter oluşturmaya gayret gösteriyoruz. Ben bu nokta da bizlere destek veren GİFSAD yönetimine yürekten teşekkür ediyorum, yarışmaya katılan tüm katılımcıları da tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Rektör Gür ve üniversite öğrencilerinden İsrail ve ABD'ye tepki yürüyüşü

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, öğretim görevlileri ve öğrenciler ile birlikte Üniversite içerisinde yürüyüş yaparak, İsrail Büyükelçiliğine kudusü taşıma kararı alan ABD'ya ve bu kararı protesto eden sivil Filistinlilere yönelik katlimda bulunan İsrail'e tepki gösterdi.
Kampüs içerisindeki Spor, Kültür Müdürlüğü önünde toplanan Rektör Gür öncülüğündeki öğrenci ve akademisyenler ellerinde taşıdıkları Kudüs'e destek veren pankartlar taşıyıp, İsrail aleyhine sloganlar attı. Atatürk Kültür Merkezi önüne kadar yürüyen öğrencilerden Kazakistanlı Nargiza Khorshudova, "Filistin halkı yalnız değildir. Gün Hz. Peygamber Efendimiz'in emaneti, insanlığın ortak mirasına, insanı değerlere birlikte sahip çıkma günüdür. Biz Gaziantep Üniversitesi öğrencileri olarak ilan ederiz ki Filistin halkının uğramış olduğu insanlık dışı katliamlara sessiz kalmayacağız. İnsanlığın ortak mirası olan Kudüs'ün İsrail başkenti olmasına asa rıza göstermeyeceğiz. Bu mesele yalnız Filistinlilerin sorunu değil tüm İslam aleminin meselesidir. Herkesin bu meseleye hassasiyet göstermesi lazım" dedi.
Bildirinin okunmasının ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, "Filistin bir dünya meselesidir. Hassas dönemlerden geçiyoruz. Dünyada az bir grup çığlık misali yükseliyor. Vicdanı olanlar bu çığlığa ses veriyor, yön veriyor. Ama görüyoruz ki büyük bir çoğunluk dünyada sessizliğe bürünmüş, üç maymunu oynuyorlar. Ama ne olursa olsun, Türkiye başta olmak üzere vicdanı her zaman kendisine önemli bir karargah edinmiş Türk toplumu var. İslam coğrafyasında herkes sussa bile susmayacak bir milletimiz var. O yüzden Filistin sadece Arap'ların, sadece Ortadoğu'nun meselesi değil, bütün mazlumların, mağdurların meselesidir" ifadelerini kullandı.

Evlilik okulundan 71 çift daha sertifikalarını aldı

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulundaki eğitimlere katılan evli ve yeni evlenen 71 çift, düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı.
Şahinbey Belediyesi, 2009 yılında başlattığı projeyi Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile birlikte yürütüyor. Şahinbey Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen sertifika törenine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Musa İmamoğlu, Kişisel Gelişim Uzmanı Münir Arıkan, Başkan Yardımcıları, Kurum Müdürleri ve kursiyerler katıldı.

GKV’li Nurhan Karaca'nın resim sergisi heyecanı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu beşinci sınıf öğrencisi Nurhan Karaca ilk kişisel resim sergisini düzenlenen törenle açtı.
Sanatsal alanlarda yetenekli öğrencilerin desteklendiğini ifade eden Görsel Sanatlar Zümre Başkanı Hayal Bazoğlu, Nurhan Karaca’nın gelecekte önemli ressamlar arasına gireceğine inandıklarını ifade etti. Akademik başarılarıyla adından sıkça söz ettiren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri aynı başarılarını bir çok alanda da göstererek sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da isimlerinden söz ettiriyor. Görsel sanatlar alanında ki yetenekli öğrencilerden Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu 5-A sınıfı öğrencisi Nurhan Karaca ilk kişisel resim sergisini düzenlenen törenle GKV Özel Okulları sanat koridorunda açtı. Beşinci sınıf öğrencisi Nurhan Karaca’nın sergisinde 16 görsel eser 1 adet seramik çalışma yer aldı. Düzenlenen açılış törenine 51 yıl önce GKV Özel Okullarından mezun olan GKV 1966-1967 mezunlarından Gaziantep Ağaç Yetiştirme ve Koruma Derneği Başkanı Kemal Çetindağ, GKV Özel Okulları Genel Müdür Yrd. ve Ortaokul Müdürü Can Hoşcan’ın yanı sıra öğretmen ve öğrenciler katıldı. GKV Özel Okulları Görsel Sanatlar Zümre Başkanı Hayal Bazoğlu rehberliğindeki açılışı gerçekleştirilen sergi büyük ilgi görürken sergiyi ziyaret eden sanat severler küçük ressam Nurhan Karaca’yı tebrik etti. Önümüzdeki süreçte il ve bölge genelinde de resim sergileri açmayı planladığı öğrenilen Nurhan Karaca’nın bu alandaki yeteneklerini desteklediklerini ifade eden GKV Özel Okulları Görsel Sanatlar Zümre Başkanı Hayal Bazoğlu kurum olarak sanata ve sanatçıya önem verdiklerini ve yetenekli öğrencilerin yeteneklerinin geliştirilmesi için her türlü desteği sağladıklarını ifade ederek küçük ressamı kutladı.

SANKO'da Hemşirelik Haftası kutlaması

SANKO Üniversitesi Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Hemşirelik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası etkinlikleri kapsamında, Başhekim Yardımcısı Dr. Suat Özerbaş ve Başhemşire Ceylan Özyılmaz ile birlikte SANKO Holding Yönetimi adına hastanede görev yapan hemşirelere karanfil vererek, çalışmalarıyla ilgili memnuniyetlerini dile getirdi.
Dr. Yıldırım, hemşirelerin haftasını kutlayarak, başarılı çalışmaları için teşekkür etti.

GTO'dan Gaziantep milletvekillerine ziyaret

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Meclis Başkanı Hilmi Teymur, Yönetim Kurulu üyeleri ve Meclis Başkanlık Divanı Gaziantep milletvekillerini ziyaret etti.
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı Hilmi Teymur başkanlığında Meclis Katibi Abdullah Çelebi, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Uğur Acıoğlu, Mehmet Tatar, Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Duman, Sinan Bay, Mustafa Eryoldaş, Kemal Delioğlu, Mehmet Kavsara, Ömer Işık, Kerim Akdoğan, Ahmet Özgözükara ve Genel Sekreter Vekili Figen Çeliktürk’ten oluşan heyet Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Ahmet Uzer, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Mehmet Gökdağ, Akif Ekici ve Ümit Özdağ’ı ziyaret ederek iş dünyasının sorunları ve Gaziantep Ticaret Odasının çalışma ve projeleriyle ilgili bilgi verdi

Kaynak İhlas Haber Ajansı

16 Mayıs 2018 Gaziantep- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haber7 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haber7 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni yüzünü nasıl buldunuz ?