Can Dostlar Kırmızı Halıda.

Kuruluşunun 55.yıl dönümünü kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları düzenlenen bir birinden farklı etkinlikle dikkat çekti

Haber albümü için resme tıklayın

Kuruluşunun 55.yıl dönümünü kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları düzenlenen bir birinden farklı etkinlikle dikkat çekerken 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününü hafta boyu süren etkinliklerle kutlarken kutlamaların finalini veli ve öğrencilerin katıldığı Can Dostunu Al Okuluna Gel etkinliğiyle gerçekleştirdi. GKV eğitim kampüsünde düzenlenen etkinlikte evcil kedi köpek ve diğer hayvanlar kırmızı halıda yürüyerek boy gösterdi.

Dünyamızda tüm hayvanlarla birlikte yaşam hakkına sahip olduğumuzun hatırlanması ve özellikle hayvanların da insanlar gibi hakları olduğunu hatırlatmak üzere  Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu tarafından Can Dostunu Al Okuluna Gel temalı etkinlik düzenlendi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları eğitim kampüsünde düzenlenen etkinliklere GKV Özel Okulları Yönetim Kurulu Üyesi Gamze Aşnük GKV Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı İsmet Tiryaki GKV Özel Okulları Yabancı Diller Direktörü Cristina Gültekin GKV Özel Liseleri Müdürü Mehtap Özdemir GKV Özel Ortaokul Müdürü Abdullah Dağlı GKV Özel İlkokul Müdürü Mustafa Şenel GKV Özel Anaokulu Müdürü Gökçen Bulut CAHİDE Genel Sekreteri Suzan Gökpınar okul idarecileri öğretmenler ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlik kapsamında Ortaokul öğrencileri birlikte yaşadıkları kedi köpek tavşan kuş hamster su kaplumbağası gibi evcil hayvanlarını GKV Özel Okulları eğitim kampüsüne getirerek keyifli bir gün geçirdi.  Yüzden fazla evcil hayvanın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte öğrenciler besledikleri hayvanlarıyla birlikte hazırladıkları farkındalık yaratıcı pankartları ile kırmızı halı geçişine katıldı. Etkinliklere katılan hayvan sever öğrencilere günün anısına sertifikaları okul idarecileri ve öğretmenler tarafından verildi.

CAHIDEDEN GKVLILERE TEŞEKKÜR

Canlı Hayatını İyileştirme Derneği CAHİDE Genel Sekreteri Suzan Gökpınar etkinlikte yaptığı konuşmasında Gaziantepteki canlı hayatına önemli katkıda bulunan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları yönetici öğretmen öğrenci ve velilerini kutlayarak teşekkür etti.  Hayvansever velilerin ve öğretmenleri de yoğun ilgi gösterdiği hayvan dostu etkinliğimizde oluşturulan kitap satış stantlarında GKV Özel Ortaokulu öğrencileri hayvanları koruma ve onlarla yaşama konusunu ele alan çeşitli kitapların satışını yaptı. Canlı Hayatını İyileştirme Derneğindeki CAHİDE hayvanların tedavisine destek olmak için yapılan kitap satışlarının dışında öğrenciler kendi harçlıklarından satın aldıkları mama battaniye ve öğretmenleri ile birlikte yaptıkları kedi evlerini de derneğe bağışladı.

DOĞAL YAŞAMIN KORUNMASI IÇIN DESTEK VERIYORUZ

GKV Özel Ortaokul Müdürü Abdullah Dağlı konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede öğrencilerimizde hayvan sevgisini geliştirmek ve bu sevginin devamlılığını sağlamak için bu tarz etkinliklerin önemini vurguladı. Dağlı: Öğrencilerimize hayvan sevgisini her fırsatta verebileceğimiz bilinç yaratacağımız etkinlikler planlıyoruz. Onlara hayvan sevgisini aşılayarak özellikle öğrencilerimizdeki yardımlaşma duygusunun gelişmesi doğa sevgisi ve doğayı korumayı öğrenmelerini amaçlıyoruz.  İnsansız bir dünya düşünemediğimiz gibi hayvanları olmayan bir dünya da düşünemeyiz. İlgi gösteren destek veren herkese teşekkür ederim dedi. Hafta sonunu can dostlarıyla geçiren GKVli öğrenciler günün anısına evcil hayvanlarıyla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

08 Ekim 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haber7 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haber7 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni yüzünü nasıl buldunuz ?