En hayırlı kahvaltı,

Toplum Gönüllüsü Gençlerin sosyal sorumluluk eğitim ve projelerini gerçekleştirmek amacıyla Toplum Gönüllüleri Vakfı Gaziantep Komitesi tarafından düzenlenen Sonbahar Kahvaltısı büyük ilgi gördü.

Haber albümü için resme tıklayın

Eğitim Gönüllüleri Vakfı Gaziantep Komitesi adına açılış konuşmasını gerçekleştiren Sezen Akınal Bulut toplum gönüllülerine destek verenlere teşekkür ederek 2014 yılında ulusal bir vakfın farklı bir şehirde kurulan ilk sosyal komitesi olarak çalışmalarımıza başladık. Dört yıl içerisinde elde ettiğimiz gelirlerle yüzlerce gencin sosyal sorumluluk adına geliştirdiği projelere kaynak sağladık. Kimi zaman yenilenen bir köy okuluna kimi zaman ceza evindeki çocukların eğitimlerine kimi zamanda cinsiyet eşitsizliğinden dolayı bütçe ayrılıp okutulmayan kız öğrencilerin eğitim masraflarına kaynak oldu bizim elde ettiğimiz gelirler dedi.

ÇOCUK GÜLERSE DÜNYA GÜLER PROJESI DEVAM EDECEK

Toplum Gönüllüleri olarak uygulamaya koydukları bütün projelerin devam edeceğini de ifade eden Sezen Akınal Bulut büyük ilgi gören Çocuklar Gülerse Dünya Güler Projesinin de toplumun bütün kesimlerine yayılacağını belirterek Geçtiğimiz yıl itibarıyla düzenlediğimiz etkinliklerden elde edilen gelirin Gaziantepte ve kendi bölgemizde gerçekleştirilecek olan projelerde kullanılmasına karar verdik. Bu projelerden en önemlisi geçtiğimiz yıl lansmanını yaptığımız ön çalışmaları hızla devam eden Çocuk Gülerse Dünya Güler Projesiyle Gaziantepte dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukların sosyal bilişsel ve kültürel gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ilerlerken en büyük güvencimiz ve desteğimiz bizi etkinliklerimizde yalnız bırakmayan siz değerli bağışçılarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum dedi. Yoğun katılımın gerçekleştirildiği Sonbahar Kahvaltısına katılanlar gerçekleştirilecek projeler hakkında da Gaziantep komitesinden bilgiler aldılar.

08 Ekim 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haber7 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haber7 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni yüzünü nasıl buldunuz ?