Gaziantep'te ekolojik binanın çalışmaları türkiye’de ses getiriyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ekolojik Bina yetkilileri Düzcenin Akçakoca ilçesinde TÜBİTAK 4007 projesi kapsamında gerçekleştirilen bilim şenliğine katıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ekolojik Bina yetkilileri Düzcenin Akçakoca ilçesinde TÜBİTAK 4007 projesi kapsamında gerçekleştirilen bilim şenliğine katıldı.

30 atölye ve 100e yakın etkinliğin yapıldığı şenlikte sportif faaliyetler kültürel ve sanatsal etkinlikler sergiler söyleşiler konserler ve müzik dinletilerine de yer verildi. Yapılmış olan bilimsel tabanlı atölye ve etkinlikler ülke çapında alanında isim yapmış kişiler tarafından gerçekleştirildi.

Gaziantep Ekolojik Binanın da iki farklı atölye ile katıldığı Akçakoca Bilim Şenliğinde stantlar ve atölyeler yoğun ilgi gördü. Ekolojik Binanın Türkiyede ilk ve tek olması özelliğinin yanı sıra dikkat çeken atölye çalışmaları şenliğin ilgi odağı oldu.

İki gün süren şenlik ve atölye çalışmalarına ortalama 20 bin kişinin katıldığı belirtildi.

Ekelojik Bina yetkilileri İstanbul Ankara Kahramanmaraş gibi birçok şehir tanıtım ve bilgilendirme için teklifler aldıklarını ifade ettiler.

GAZİANTEP BİLİMLE ŞENLENDİ

Öte yandan Gazişehir Bilimle Şenleniyor projesi ile Gaziantep halkı bilimsel faaliyetlerle eğlenceli bir platformda buluştu. Aynı zamanda katılımcılar bilimsel bilgiye ulaşma sürecini kavrayarak bilim ve bilimsel süreçler konusunda farkındalık kazandı.

Projenin gerçekleştirildiği alanda uzman kişilerin liderliğinde ve rehberler eşliğinde eş zamanlı olarak farklı kategorilerden 35 atölye çalışması ve dört söyleşi gerçekleştirildi.

Gaziantep Ekolojik Bina projeye küçük bir ekosistem olan teraryum yenilenebilir enerji kaynaklarının farklı alanlarda kullanımını anlatan güneş böceği ve rüzgâr tribünü atölyeleri ile katıldı.

09 Ekim 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haber7 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haber7 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni yüzünü nasıl buldunuz ?