"Bu mücadelede Biz De Varız"

Gaziantep Sanayi Odası GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekün Mücadele Programına tam destek verdiklerini söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Gaziantep Sanayi Odası GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekün Mücadele Programına tam destek verdiklerini söyledi.

Ünverdi Devlet-Millet el ele vererek inşallah enflasyonla mücadelede mesafe kat edeceğimize yürekten inanıyoruz dedi. Enflasyondaki artışın sanayiden esnafa memurdan işçiye kadar toplumun tüm kesimlerini etkilediğini dile getiren Adnan Ünverdi Devletimiz son dönemde yaşanan gelişmeler karşısında önemli tedbirler alıyor.

Enflasyonla mücadele kararı da Hazine ve Maliye Bakanlığımızın almış olduğu ve piyasaları rahatlatmaya yönelik önemli bir adımdır. Kamu ve özel sektör el ele verirsek yüksek enflasyona karşı başarılı olur ve önümüzdeki süreçte enflasyonun dolayısıyla döviz kurunun makul seviyelere düştüğünü görebiliriz diye konuştu.

Ünverdi bu süreçte kararlığın önemine vurgu yaptığı açıklamasında "Hepimiz üzerimize düşen sorumluluklar çerçevesinde taviz vermeksizin enflasyonla mücadeleye katkıda bulunmalıyız. Program kapsamında alınan kararlar çok isabetli ve ekonomik istikrara önemli katkıları olacağını düşünüyoruz. Sektörlerden de programın uygulanması ve destekler noktasında güzel dönüşler olduğunu görmek oldukça sevindiricidir.

Kamunun yanı sıra bankalar şirketler ve sivil toplum kuruluşları Enflasyonla Topyekun Mücadele Programına tam destek vermektedir. Gaziantep Sanayi Odası olarak bizlerde ülkemizin geleceği ekonomik kalkınma toplumsal refah ve istikrarlı bir Türkiye için atılan tüm adımları destekliyoruz.  Enflasyonla mücadele konusunda üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle bu yönde yapılan çalışmaların ve uygulamaların yanında olduğumuzu bildiriyoruz ifadelerini kullandı.

10 Ekim 2018 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haber7 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haber7 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni yüzünü nasıl buldunuz ?