Bu halk idam istiyor, siz daha neyi bekliyorsunuz ?

Evladı olanlar elbette daha iyi bilir ve hep şöyle dua eder “Allah düşmanıma bile evlat acısı yaşatmasın”. Peki, küçük yavrusunu kaybetmiş, hem de pislik bir insan tarafından vahşice öldürülerek. Bu ailenin yüreğindeki acı nasıl diner ? O yürekteki yangını ne söndürür ? O katili minik Eylül’ün ailesinin eline verseler ne yapar ?

Sorular, Sorular, Sorular … Cevap ne peki ? Gayet açık, net ve kısa.. Elbette İdam

Hani hep deriz, biraz empati diye, şimdi herkes özellikle kanun koyucular ve uygulayıcılar kendilerini minik Eylül’ün ailesinin yerine koysunlar ve derhal karar versinler. Ne yaparlardı? Ne düşünürler ne isterlerdi ? Onlar da elbette İdam derlerdi.

Neden duruyoruz ? Yada neyi bekliyoruz ? Koskoca ordunun güzergahını anne köpek korkmasın diye değiştiren Peygamberin ümmeti değil miyiz biz ?

Yapılacak iş çok basit. Meclis çalışmaya başladığı ilk gün Cumhur ittifakı harekete geçip bu alçak, namussuz, şerefsiz sapıklar için idam sehpasını milletin önüne koymalıdır. Artık bu halkı, müebbetler, ağırlaştırılmış müebbetler kesmiyor. Vatandaş, amasız, fakatsız, lakinsiz net bir karar, yani idam istiyor.

Eğer siz 344 milletvekili ile iradenizi ortaya koyup vatandaşın bu talebini sallamaya devam ederseniz herkes kendi adaletini kendisi sağlamaya kalkar ve iş çığırından çıkar.

Bu konuyu Gaziantep’te kiminle konuştuysak, herkes aynı şeyi söylüyor aynı şeyi istiyor. Bu millet 24 haziranda gereğini yaptı beyler şimdi sıra sizde. Hadi bakalım gösterin kendinizi…

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar İsmail Tunç - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haber7 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haber7 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni yüzünü nasıl buldunuz ?