Bedellide 21 gün yaygarası!

Bedellide 21 gün yaygarası!

Asker ocağı peygamber ocağıdır, biz böyle bildik böyle büyüdük. Vatan hizmetine koşulsuz şartsız her daim hazır olmalıyız.

İstisnai durumlar olabilir, gerek ekonomik, gerek sosyal sorunlardan dolayı insanlar askere gitmekte tereddüt yaşayabilir, bunada amenna, lakin nedir bu 21 gün kalksın olayı? Sosyal medya çalkalanıyor, twetler, BİMER'e, CİMER'e yazmalar, mağdur olduk yaygarası, neyin mağduriyetidir bu?

Tamam belki çok gerekli olmayabilir. İttifak ortağı MHP genel başkanı Devlet Bahçeli'ninde belirttiği gibi 21 günde yaylalar türküsünü bile öğrenemeyebilirler, ama o üniformayi bir kez olsun giymenin gururunu bir ömür yaşayacaklar. Silah tutmayı öğrenmek zorunda değiller, türk milleti doğuştan asker doğar, değilmi ki bu millet 15 Temmuz'da bir gecede tank sürmeyi öğrendi, gerekirse silahıda kullanır. Şunuda söylemeden geçemeyeceğim, zaten ülkemizde silah kullanmayı bilmeyen yok, önünüze çıkan herhangi bir düğüne katılırsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Bu eğitim ne derece gereklidir o tartışılır.

Üniversite öğrencilerinin eğitim süreçlerinin etkilenmemesi adına, temel askerlik eğitimlerinin tatil dönemine kaydırılması, çalışanların egitim süresince ücretsiz izinli sayılacağı düşünülünce bu işin mağduriyet boyutunu anlamakta zorlanıyorum. Sanırım koca bir ömrün 21 gününü bu vatana feda edemeyecek gençler var, bu da beni derinden üzüyor.

Olayın diğer bir boyutuda ticari rant iddiası;
CHP'li Özkan Yalım'ın iddiası bir hayli ilginç, Yalım'ın iddiasına göre Ak partinin 'nin temel eğitim ısrarının arkasında TSK'nın elbise ihtiyacının %40'ını karşılayan Albayraklar Ereğli Tekstil'in ticari menfaati söz konusu, bedelli askerlik düzenlemesinden 1 milyon 324bin vatandaşın yararlanacağı düşünüldüğünde, bu dedikodunun ivedilikle aydınlatılması ve bir açıklama yapilması kanaatindeyim.

Peki sonuç; ben onu bunu bilmem vatan borcu namus borcudur. Bir evlat yetiştirdim vatana kurban olsun diye Merkez Bankası benim olsa bedelliye göndermem. Birileri ticari rant peşinde midir? Başkalarınin farkli menfaati mi var? Bunlarin hesabı er geç sorulur.
Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Sibel Tunç - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haber7 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haber7 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni yüzünü nasıl buldunuz ?