Arkanızdan su dökersem namerdim!..

Darbenin adına kalkışma, krizin adına ekonomik dalgalanma dediler, siz bırakın yarattığınız sorunlara isim aramayı da çözüm arayın çözüm.

Bunlar sanırım ölmeyide bayılmak sanıyor, insanlarımız ölüyor, bayılmıyor, geri gelmiyor, ölüyor. İflas edip kafasına sıkan mı dersiniz, çocuğuna okul kıyafeti alamadığı için kendini asan mı dersiniz.

Ha pardon olay okul kıyafetinden olmamış. Baba kolunu sakatlayınca işsiz kalmış, borçlanmış, bunların hepsi provakasyonmuş, ne fark ediyor, yine sebep parasızlık.

Memleket yol geçen hanı oldu, bulduğumuzu doldurduk, daha biz kendimizi toparlamamışken gereksiz kahramanlığa soyunduk. Kendi vatanımda, kendi toprağımda şöyle bir ağız tadıyla dışarı çıkıp rahat rahat dolaşamıyorum. Ömün, arkam, sağım, solum suriyeli.Biz bize zor yeterken kuyruğumuza bir de kabak bağladık.

Madem bu kadar zengin bir ülkeyiz, madem bu kadar yardım severiz, Arakan'ada el atalım, Doğu Türkistan'daki kardeşlerimizin uğtadığı zulüm, Suriye'dekinden azmı?


Yıllardır gözümüzün önünde kardeşlerimize yapılan zulüm, etnik ayrımcılık, asimile ve yok etme çabalarına neden kör ve sağırız?

Kimse suriyeli istemiyor. Zor durumdaydınız geldiniz, yediniz, içtiniz, tükettiniz, yatıyada kaldınız. Biz edebimizden, gidin artık diyemiyoruz. Siz biraz anlayışlı olun, misafirliğin kısası makbuldür, gidin vatanınız için mucadele edin.


Arkanızdan su dökersem namerdim.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Sibel Tunç - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gaziantep Haber7 Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gaziantep Haber7 hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Sitemizin yeni yüzünü nasıl buldunuz ?